Driftingowe Mistrzostwa Polski to priorytetowa seria dla Bartosza Ostałowskiego. Zadebiutował w niej w 2015 roku, natomiast w sezonie 2019 stanął na 3. stopniu podium klasyfikacji generalnej klasy PRO2, zdobywając tym samym tytuł II Vice-Mistrza Polski w drifcie.

Ze względu na epidemię COVID-19, inauguracja sezonu DMP 2020 rozpoczęła się później niż pierwotnie planowano. Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski została przeniesiona przez organizatorów na 3-5 lipca 2020 r. i odbyła się na warszawskim Bemowie. 

W tym sezonie Bartosz wystartował w DMP w zupełnie nowym samochodzie. Jest to BMW E92 z potężnym, amerykańskim silnikiem LS3 V8 o pojemności aż 7 litrów. Motor wspomagają dwie turbosprężarki Garrett G770, dzięki czemu driftowóz legitymuje się mocą około 1000 koni mechanicznych. Do przeniesienia napędu posłużyła bardzo wytrzymała 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów ZF 8HP90 z indywidualnym sterowaniem, dzięki której Bartosz może zmieniać biegi barkiem za pomocą specjalnej łopatki. 

Ponadto, Bartosz jest gościem największych targów motoryzacyjnych typu moto show, jak Poznań Motor Show czy Warsaw Motor Show. Jest to świetna okazja, aby poznać go osobiście, porozmawiać i zrobić pamiątkowe selfie. Bartosz nie stroni również od rozdawania autografów, które… podpisuje stopą!