W najbliższy weekend (6-7 sierpnia) odbędzie 30. edycja prestiżowego Rajdu Rzeszowskiego. Na starcie zamelduje się ponad 100 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Finlandii, Łotwy i Węgier. Jednak to nie koniec motoryzacyjnych emocji – w sobotę (7 sierpnia) około godz. 13.00 na odcinku miejskim odbędą się pokazy driftu zawodników DMP. Wśród nich jest Bartosz Ostałowski.

Załogi startujące w 30. Rajdzie Rzeszowskim będą miały do pokonania 11 odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi ponad 152 kilometry. Tegoroczna edycja rajdu to także małe Mistrzostwa Europy. Rajd w Rzeszowie i okolicach stanowi 4. eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także będzie rundą Rajdowego Pucharu Europy oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej.

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla kibiców. Jedną z nich będą pokazy driftu przeprowadzone przez zawodników Driftingowych Mistrzostw Polski. Wśród prezentujących się drifterów będzie Bartosz Ostałowski, który pojawi się w Rzeszowie ze swoim 1000-konnym BMW E92 z potężnym podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8. Driftingowe przejazdy odbędą się na trasie odcinka miejskiego w centrum Rzeszowa w sobotę (7 sierpnia) od godz. 13.00.

– Drift w środku miasta – tego nie możemy doświadczyć zbyt często. Rajd Rzeszowski to jedno z najważniejszych wydarzeń w motoryzacyjnym kalendarzu, dlatego też cieszę się, że będziemy mieli okazje się tam zaprezentować. Zadbamy o to, aby było widowiskowo i aby nad Rzeszowem unosiły się kłęby gęstego dymu – zapowiada Bartosz Ostałowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *