Tegoroczna rywalizacja w Driftingowych Mistrzostwach Polski zakończy się w Koszalinie. W dniach 16-17 września odbędzie się runda finałowa, która rozstrzygnie kto stanie na podium w klasyfikacji generalnej całego cyklu. W zawodach wystartuje Bartosz Ostałowski, który walczy o tytuł Driftingowego Wicemistrza Polski w klasie DC2.

Driftingowe Mistrzostwa Polski po 11 latach wracają na Motopark Koszalin. To właśnie tor na północy Polski będzie areną, na której rozstrzygnie się, kto sięgnie po tytuł Driftingowego Mistrza Polski, a także kto stanie na 2. i 3. stopniu podium. Rywalizacja będzie bardzo emocjonująca, ponieważ różnice punktowe są niewielkie i kilku zawodników pozostaje w grze o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej DMP w klasie DC2. O miejsce na podium walczyć będzie również Bartosz Ostałowski, który obecnie zajmuje 4. lokatę.

Klasyfikacja generalna DMP klasy DC2 po 5 rundach:

  1. Mateusz Suski – 376 pkt
  2. Grzegorz Czapla – 334 pkt
  3. Aleksandra Fijał – 258 pkt
  4. Bartosz Ostałowski – 243 pkt
  5. Arkadiusz Zgoda – 220 pkt
  6. Krzysztof Koszycarz – 218 pkt
  7. Kamil Olbrycht – 165 pkt
  8. Sandra Janusauskaite – 124 pkt
  9. Paweł Kubiak – 90 pkt
  10. Kamil Zarzycki – 64 pkt

Runda finałowa w Koszalinie została zaplanowana na 15-16 września. Koszalińska trasa jest bardzo techniczna, więc kierowcy będą musieli wykazać się dużą precyzją w swoich biegach. Z kolei kibice mogą spodziewać się emocjonujących przejazdów i zaciętej rywalizacji w parach.

Małe różnice punktowe w klasyfikacji generalnej sprawiają, że wszystko jest możliwe. Wielu zawodników ma szansę walczyć o podium, co podgrzewa atmosferę przed startem – mówi Bartosz Ostałowski – Jesteśmy przygotowani, aby walczyć o wysoką lokatę i obiecuję, że zrobimy wszystko, aby awansować w „generalce” – dodaje.

W piątek (16 września) odbędą się treningi i kwalifikacje, natomiast na sobotę (17 września) zaplanowane zostały finały w parach. Rywalizację będzie można śledzić w wolnym dostępnie poprzez transmisję na żywo na kanale PFD DMP na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *