Już 4. lipca wystartuje Wielka Wyprawa Maluchów z Bielska Białej do Monte Carlo, której celem jest zebranie (co najmniej) miliona złotych na pomoc dzieciom – ofiarom wypadków samochodowych. W wyprawie weźmie udział Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą, a także Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik, Janusz Szerla, Kajetan Kajetanowicz, Rezigiusz i Buczo z Hi_5.

Wielka Wyprawa Maluchów to wyjątkowy projekt charytatywny, którego misją jest pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, potrzebujących wsparcia medycznego lub psychologicznego. Dodatkowo projekt ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze, a także edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W wyprawie udział weźmie 35 Maluchów i ponad 100 osób. Wśród uczestników są legendy polskiego motorsportu – Bartosz Ostałowski, Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik, Janusz Szerla i Kajetan Kajetanowicz, a także gwiazdy świata Internetu, jak Rezigiusz i Buczo z Hi_5.

– Sam doskonale wiem, jaką traumę trzeba zwalczyć po wypadku. Jest to szczególnie trudne doświadczenie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy ulegają ciężkim obrażeniom czy tracą najbliższe osoby. Między innymi z tego względu bez wahania zaangażowałem się w ten wyjątkowy projekt – tłumaczy Bartosz Ostałowski.

Organizatorzy i Ambasadorzy projektu obrali sobie ambitny cel: zebranie co najmniej miliona złotych na dzieci – ofiary wypadków samochodowych. W ramach projektu została uruchomiona dedykowana strona w serwisie zrzutka.pl, gdzie można wpłacać datki. Planowane jest również uruchomienie licytacji unikalnych przedmiotów, wyjątkowych atrakcji czy spotkań z Ambasadorami wyprawy. Zebrane środki zostaną w całości przekazane Fundacji PZM i Fundacji Inter Cars, które razem z kapitułą zdecydują o rozdysponowaniu środków dla najbardziej potrzebujących.

STRONA WIELKIEJ WYPRAWY MALUCHÓW:

https://wielkawyprawamaluchow.pl/

Bartosz Ostałowski wystartuje w wyprawie w specjalnie przygotowanym do tego celu Maluchem z automatyczną skrzynią biegów. Takie rozwiązanie pozwoli Bartoszowi poruszać się w ruchu drogowym. W pojeździe Ostałowskiego zamontowano turbodoładowany silnik o pojemności 600 cm3 i skrzynię biegów z innego miejskiego samochodu. To jedyna taka konstrukcja w skali światowej, a budowa samochodu zajęła nieco ponad 3 miesiące.

– Myślałem, że już nigdy nie pojadę Maluchem, jednak odpowiednia przebudowa pojazdu pozwoli mi zasiąść za jego kierownicą. Uwielbiam motoryzacyjne wyzwania – przykładem tego jest ustanowienie światowego Rekordu Guinessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Wielka Wyprawa Maluchów to wyzwanie na dwóch płaszczyznach: pokonanie trasy z Bielska Białej do Monte Carlo w Maluchu będzie wymagającą przeprawą, a dodatkowo: jedziemy po milion dla dzieci! – mówi Bartosz Ostałowski.

Organizatorami projektu „Wielka Wyprawa Maluchów do Monte Carlo 2023 dla Dzieci” jest 126Evolution oraz Automobilklub Krakowski. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Polskiego Związku Motorowego. Partnerami głównymi zostali Inter Cars, InPost oraz Grupa Cichy-Zasada. Partnerami wspierającymi Wyprawę są: Euvic, Charsznickie Pola Natury, JR Holding, 4F, Polaris, PWS Konstanta, Port Gdynia oraz Marathon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *