W najbliższy weekend (17-18 kwietnia) rozpocznie się wyczekiwany sezon Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwsza runda zmagań drifterów odbędzie się na Autodrom Słomczyn, a w stawce znajdą się najlepsi polscy kierowcy, a wśród nich Bartosz Ostałowski.

Po okresie zimowych przygotowań kierowcy wracają do rywalizacji w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Inauguracja sezonu to zawsze wielka niewiadoma, ponieważ pojawiają się nowi zawodnicy, a ci dotychczasowi wprowadzają w swoich maszynach liczne modyfikacje. Te elementy podsycają bardziej emocje wokół pierwszej rundy.

Początek tegorocznych zmagań zaplanowany jest na 17-18 kwietnia na Autodrom Słomczyn. Jest to obiekt, który jest bardzo dobrze znany drifterom, więc możemy spodziewać się świetnych przejazdów i ogromnego zadymienia. Wśród zawodników zgłoszonych na rundę znajdziemy czołowych zawodników polskiego driftu – m.in. Bartosza Ostałowskiego.

– Z niecierpliwością czekam już na rozpoczęcie sezonu driftingowego. Jesteśmy po pierwszych testach, które napawają mnie optymizmem – mówi Bartosz Ostałowski – Samochód spisuje się bardzo dobrze, a ja czuję się w nim coraz lepiej. Jestem przekonany, że w tym roku stworzymy zgrany duet, który będzie walczył o najwyższe lokaty na zawodach.

Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce pierwsza runda DMP w Słomczynie odbędzie się bez udziału publiczności. Zmagania drifterów będzie można śledzić poprzez transmisje live. Sobotnie kwalifikacje będzie można obejrzeć na darmowym livestreamie, natomiast niedzielne finały dostępną będą w systemie pay-per-view.

HARMONOGRAM DRIFTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI 2021

RD1 – Słomczyn – 17-18 kwietnia 2021 r.

RD2 – Kielce – 11-12 czerwca 2021 r.

RD3 – Warszawa Bemowo – 10-11 lipca 2021 r.

RD4 – Sosnova (Czechy) – 23-25 lipca 2021 r.

RD5 – Karpacz – 11-12 września 2021 r.

RD6 – Słomczyn – 25-26 września 2021 r.

RD7 – Warszawa Ptak EXPO – 30-31 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *