Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą otrzymał złotą nagrodę w plebiscycie Giganci Motorsportu organizowanym przez Radio Kraków. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 3 lutego 2023 r. w siedzibie radia. Wśród nagrodzonych byli m.in. Sobiesław Zasada, Rafał Sonik czy Kajetan Kajetanowicz.

Pomysłodawcą nagrody „Giganci Motorsportu” jest Redakcja Motoryzacyjna Radia Kraków. Wyróżnienie przyznawane jest wyjątkowym kierowcom za ich wybitne osiągnięcia sportowe, propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: platynowej i złotej.

Gala wręczenia nagród odbyła się 3 lutego 2023 r. w siedzibie Radia Kraków przy Alei Juliusza Słowackiego w Krakowie, a prowadziła ją Dorota Rojek-Koryzna – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Część wydarzenia była nadawana na żywo w wydaniu specjalnym magazynu „Radiostrada”.

Bartosz Ostałowski za swoje niezwykłe osiągnięcia w motorsporcie, a także ustanowienie światowego Rekordu Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą, otrzymał złoty laur Giganta Motorsportu. Pozostałymi nagrodzonymi w tej kategorii byli Maciej Serafin, Marcelina Czepiel, Wojciech Woda i Miłosz Żyznowski. Z kolei platynowe wyróżnienia otrzymali Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Janusz Szerla, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz.

– Myślę, że jestem w takim momencie swojego życia, że sam siebie zaskoczyłem. Nie sądziłem, że będę w stanie zajść tak daleko. Zaczynałem od kuriozalnego pomysłu, aby bez rąk uzyskać profesjonalną licencję wyścigową, a dziś rywalizuję z najlepszymi jak równy z równym. Muszę podkreślić, że w tej kwestii nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i cały czas rozwijam się jako kierowca – mówił podczas gali Bartosz OstałowskiNie można zapominać, że niezwykle ważne jest również wsparcie Sponsorów, ponieważ gdyby nie oni, prawdopodobnie by mnie tu nie było, a także nie ustanowiłbym Rekordu Guinnessa. Dlatego też chciałbym podziękować im za to, że są ze mną i uwierzyli, że dam radę – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *