Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą, otrzymał trzy wyróżnienia w 20. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Do driftera trafił puchar dla „Sportowego Ambasadora Małopolski 2022 roku”, a także dwie nagrody specjalne – „Osobowość XX-lecia” i „Wyczyn Roku 2022”.

Jubileuszowy 20. Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku zwieńczyła uroczysta gala wręczenia nagród, która odbyła się 27 lutego 2023 r. w Hotelu Beskid w Nowym Sączu. Konkurs jest organizowany od 20 lat przez Stowarzyszenie Dla Miasta i ma na celu docenienie sportowców reprezentujących Sądecczyznę, a także całe województwo małopolskie.

W podsumowaniu plebiscytu udział wzięli sportowcy, którzy byli wyróżniani w ciągu 20 lat, a także trenerzy, działacze sportowi i przedstawiciele władz. Galę poprowadził Tomasz Michałowski – Prezes Stowarzyszenia Dla Miasta. Podczas wydarzenia nagrodzono nie tylko najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny wybranych w głosowaniu SMS-owym, ale przyznano również szereg nagród specjalnych.

Tytuł „Sportowego Ambasadora Małopolski 2022 roku” przyznany przez Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego trafił do Bartosza Ostałowskiego. Nagroda była docenieniem podejmowanych przez Bartosza aktywności i wyzwań, które służyły na rzecz promocji województwa małopolskiego na sportowej arenie ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej.

Niezwykła charyzma, pasja i determinacja Bartosza Ostałowskiego została dostrzeżona przez jury konkursowe, które przyznało mu prestiżową nagrodę specjalną – „Osobowość XX-lecia”. Wyróżnienie to było ściśle związane z jubileuszem plebiscytu. Wręczenie tej szczególnej nagrody było niezwykle emocjonującym momentem całej gali, a Bartosz otrzymał owacje na stojąco od zgromadzonych gości.

Ostatnim wyróżnieniem, które tego wieczoru trafiło do Bartosza Ostałowskiego, była statuetka za ustanowienie światowego Rekordu Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą, które zostało okrzyknięte przez kapitułę „Wyczynem Roku 2022”. Próba ustanowienia rekordu miała miejsce 30 września 2022 r. na Lotnisku w Pile. Wtedy to Bartosz rozpędził swój potężny samochód driftingowy do prędkości 277 km/h, aby moment później zaciągnąć hamulec ręczny, zainicjować poślizg i przez 50-metrową strefę pomiarową przemknąć ze średnią prędkością 231,66 km/h z kątem wychylenia powyżej 30 stopni.

Otrzymanie trzech wyjątkowych nagród było dla mnie miłym zaskoczeniem! Nie spodziewałem się, że moje wyzwania zostaną dostrzeżone w tak wielu kategoriach. Myślę, że zmotywuje mnie to jeszcze bardziej, aby jeszcze docisnąć i powalczyć o kolejne tytuły – na przykład o Mistrzostwo Europy. Może to brzmi bardzo odważnie, ale tylko stawiając sobie ambitne cele, możemy osiągnąć satysfakcjonujące sukcesy – mówił podczas gali Bartosz OstałowskiDo zdobycia tych nagród przyczynili się również moi Partnerzy, którzy od lat wspierają moje starty w Polsce i za granicą. To dzięki nim mogę pokazywać, na co mnie stać i ciągle rozwijać się jako sportowiec, za co im bardzo dziękuję! – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *