Na oficjalnej stronie FIA CEZ pojawiła się driftingowa klasyfikacja generalna sezonu 2021. Bartosz Ostałowski zajął 4. lokatę w Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej w klasie PRO2.

W ostatnich dniach FIA CEZ poinformowała o oficjalnych wynikach kwalifikacji generalnej Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej we wszystkich dyscyplinach – również w driftingu. Bartosz Ostałowski uplasował się w tym zestawieniu tuż za podium. Z dorobkiem 29 punktów zajął 4. miejsce w klasie PRO2. Do podium zabrakło mu tylko jednego punktu.

Doskonale zaprezentowali się również inni polscy zawodnicy. W pierwszej „dziesiątce” znalazło się aż 8 kierowców z naszego kraju, co podkreśla wysoki poziom drifterów z Polski na arenie międzynarodowej.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w klasie PRO2 – DRIFTING:

1. Woźniczka Sebastian (POL) – 35 pkt
  2. Kaderabek Zdenek (CZE) – 35 pkt
  3. Jóźwiak Krzysztof (POL) – 30 pkt
  4. Ostałowski Bartosz (POL) – 29 pkt
  5. Pacholczyk Adrian (POL) – 28 pkt

– 4. miejsce w Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej to kolejny dowód na to, że był do dobry sezon. Oczywiście: pozostaje niedosyt, bo podium było bardzo blisko, jednak traktujemy to jako motywację do dalszej pracy. Cieszy mnie to, że nie dotarłem jeszcze do szklanego sufitu, ale w każdym roku staram się sięgać coraz wyżej – mówi Bartosz Ostałowski.