27 listopada w Pałacu Prezydenckim Bartosz Ostałowski został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej ceremonii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

W poniedziałek (27 listopada) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie związane z Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. W uroczystości wziął udział Prezydent Rzeczpolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą, a także zaproszeni goście.

Podczas ceremonii prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe sportowcom, trenerom, działaczom, nauczycielom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za zasługi w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą – został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, a także promowanie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

– Od kilku lat obserwuję, że w mojej działalności sportowej jest element misji. Chcę pokazywać, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a niemożliwe nie istnieje. W ten sposób staram się motywować innych do walki o ich marzenia – tłumaczył Bartosz OstałowskiNie sądziłem, że moja aktywność w motorsporcie doprowadzi mnie do Pałacu Prezydenckiego, dlatego tym bardziej cieszę się, że moja praca została doceniona w tak wyjątkowy sposób – dodał.

Podczas swojego wystąpienia Prezydent RP podziękował odznaczonym za to, że realizują szeroko rozumianą dostępność na różnych polach życia społecznego. Jak wskazał, przyczyniają się oni do tego, aby osoby z niepełnosprawnościami, miały szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, a także realizację swoich marzeń, zdolności i ambicji.

Chodzi o to, żeby każdy człowiek w społeczeństwie czuł się dobrze, aby każdy człowiek mógł się realizować, aby każdy człowiek był zrealizowany, aby każdy człowiek mógł osiągnąć to, czego pragnie w największym możliwym poczuciu samodzielności swojego osiągnięcia – mówił Prezydent RP Andrzej Duda. Zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP

Zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *